Arguvan İlçesine 500 Seyirci Kapasiteli Spor Salonu

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş birlikte yapımı büyük oranda tamamlanan spor kompleksi alanında incelemelerde bulunup, çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar.

Okyay: Salon sporlarının tamamının yapılabileceği bir alan oluşturduk

Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, “Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Arguvan İlçemize 500 seyirci kapasitesine sahip bir kapalı spor salonu kazandırmış olacağız. Kapalı spor salonumuzdaki çalışmalar tamamlanma aşamasında. Arguvan ilçemizde gençlerin sportif aktiviteleri ile diğer etkinliklerin yapılacağı bir kapalı alan olmadığından sıkıntılar yaşanıyordu. Arguvan Belediye Başkanımızın ve vatandaşlarımızın bu yönde talepleri olmuştu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın, ilçemizdeki bu açığın kapatılması noktasında çalışmalar yapılması gerektiğini belirtmesi ile birlikte çalışmalar başlattık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu inşaatı başladı ve şu anda son aşamaya gelindi. En kısa sürede hizmete açmış olacağız. Salon sporlarının tamamının yapılabileceği bir alan oluşturduk. Arguvanlı hemşerilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kızıldaş: Bireysel ve takım sporlarının yapılacağı çok önemli bir merkez olacak

Kapalı spor salonu tamamlandığı zaman Arguvan’ın önemli bir eksiğinin giderilmiş olacağını belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Çok amaçlı spor salonunun önemi Arguvan için çok büyük. Burada bütün öğrencilerimizin spor yapabileceği, bireysel ve takım sporlarının yapılacağı çok önemli bir merkez olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz. Gerçekten ilçemizin önemli bir eksiğiydi. Tamamlandığında bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Bu alandaki hizmetlerinden ve diğer alanlarda yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyoruz. Genel Sekreter Yardımcımız ile birlikte incelemelerde bulunduk son aşamaya gelindi ve yakın bir sürede de bitecek. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sayfayı paylaş